| 1 | | Mo | 02.09.19 | | 19:00 | TTV Amtsberg 96 3 | Post SV Chemnitz 3 | 13:2 | |
| 2 | | Mo | 02.09.19 | | 19:15 | SV GW Niederwiesa 3 | SG Adelsberg 3 | 11:4 | |
| 3 | | Do | 05.09.19 | | 19:00 | SG Kleinolbersd.-Al. | TTV BW Chemnitz | 4:11 | |
| 4 | | Fr | 06.09.19 | | 19:00 | TTSV Limbach-Oberfr. 4 | ESV Lok Chemnitz 2 | 9:6 | |
| 5 | | Mi | 11.09.19 | | 19:00 | SG Adelsberg 3 | TTSV Limbach-Oberfr. 4 | 12:3 | |
| 6 | | Fr | 13.09.19 | | 19:00 | ESV Lok Chemnitz 2 | SG Aufbau Chemnitz 5 | 9:7 | |
| 7 | | Do | 19.09.19 | | 19:00 | SG Kleinolbersd.-Al. | TTV Amtsberg 96 3 | 9:6 | |
| 8 | | Do | 19.09.19 | | 19:15 | Post SV Chemnitz 3 | SV GW Niederwiesa 3 | 10:5 | |
| 9 | | Do | 19.09.19 | | 19:30 | TTV BW Chemnitz | TTSV Limbach-Oberfr. 4 | 9:7 | |
| 10 | | Fr | 20.09.19 | | 19:15 | BSC Rapid Chemnitz 4 | ESV Lok Chemnitz 2 | 7:9 | |
| 11 | | Fr | 20.09.19 | | 19:30 | SG Aufbau Chemnitz 5 | SG Adelsberg 3 | 9:6 | |
| 12 | | Mo | 23.09.19 | | 19:15 | SV GW Niederwiesa 3 | SG Kleinolbersd.-Al. | 4:11 | |
| 13 | | Fr | 27.09.19 | | 19:00 | ESV Lok Chemnitz 2 | TTV BW Chemnitz | 10:5 | |
| 14 | | Fr | 27.09.19 | | 19:00 | TTSV Limbach-Oberfr. 4 | TTV Amtsberg 96 3 | 10:5 | |
| 15 | | Fr | 27.09.19 | | 19:15 | BSC Rapid Chemnitz 4 | SG Adelsberg 3 | 5:10 | |
| 16 | | Fr | 27.09.19 | | 19:30 | SG Aufbau Chemnitz 5 | Post SV Chemnitz 3 | 9:7 | |
| 17 | | Mi | 09.10.19 | | 19:00 | SG Adelsberg 3 | Post SV Chemnitz 3 | 6:9 | |
| 18 | | Fr | 11.10.19 | | 19:00 | TTSV Limbach-Oberfr. 4 | SV GW Niederwiesa 3 | 7:9 | |
| 19 | | Fr | 11.10.19 | | 19:00 | ESV Lok Chemnitz 2 | TTV Amtsberg 96 3 | 9:7 | |
| 20 | | Fr | 11.10.19 | | 19:15 | BSC Rapid Chemnitz 4 | TTV BW Chemnitz | 5:10 | |
| 21 | | Fr | 11.10.19 | | 19:30 | SG Aufbau Chemnitz 5 | SG Kleinolbersd.-Al. | 9:6 | |
| 22 | | Mo | 28.10.19 | | 19:00 | TTV Amtsberg 96 3 | SV GW Niederwiesa 3 | 10:5 | |
| 23 | | Mi | 30.10.19 | | 19:00 | SG Adelsberg 3 | ESV Lok Chemnitz 2 | 5:10 | |
| 24 | | Mi | 06.11.19 | | 19:00 | SG Adelsberg 3 | SG Kleinolbersd.-Al. | 6:9 | |
| 25 | | Do | 07.11.19 | | 19:30 | TTV BW Chemnitz | TTV Amtsberg 96 3 | 9:6 | |
| 26 | | Fr | 08.11.19 | | 19:00 | ESV Lok Chemnitz 2 | SV GW Niederwiesa 3 | 11:4 | |
| 27 | | Fr | 08.11.19 | | 19:15 | BSC Rapid Chemnitz 4 | Post SV Chemnitz 3 | 4:11 | |
| 28 | | Fr | 08.11.19 | | 19:30 | SG Aufbau Chemnitz 5 | TTSV Limbach-Oberfr. 4 | 7:9 | |
| 29 | | Mo | 11.11.19 | | 19:00 | TTV Amtsberg 96 3 | SG Adelsberg 3 | 9:6 | |
| 30 | | Mo | 11.11.19 | | 19:15 | SV GW Niederwiesa 3 | SG Aufbau Chemnitz 5 | 10:5 | |
| 31 | | Do | 14.11.19 | | 19:15 | Post SV Chemnitz 3 | TTV BW Chemnitz | 4:11 | |
| 33 | | Do | 21.11.19 | | 19:15 | Post SV Chemnitz 3 | SG Kleinolbersd.-Al. | 8:8 | |
| 34 | | Fr | 22.11.19 | | 19:30 | SG Aufbau Chemnitz 5 | BSC Rapid Chemnitz 4 | 8:8 | |
| 35 | | Mo | 25.11.19 | | 19:00 | TTV Amtsberg 96 3 | SG Aufbau Chemnitz 5 | 6:9 | |
| 36 | | Mo | 25.11.19 | | 19:15 | SV GW Niederwiesa 3 | BSC Rapid Chemnitz 4 | 13:2 | |
| 37 | | Do | 28.11.19 | | 19:00 | SG Kleinolbersd.-Al. | TTSV Limbach-Oberfr. 4 | 6:9 | |
| 38 | | Do | 28.11.19 | | 19:15 | Post SV Chemnitz 3 | ESV Lok Chemnitz 2 | 8:8 | |
| 39 | | Do | 28.11.19 | | 19:30 | TTV BW Chemnitz | SG Adelsberg 3 | 13:2 | |
| 32 | | Fr | 29.11.19 | v | 19:00 | TTSV Limbach-Oberfr. 4 | BSC Rapid Chemnitz 4 | 13:2 | |
| 43 | | Di | 03.12.19 | v | 19:15 | BSC Rapid Chemnitz 4 | TTV Amtsberg 96 3 | 8:8 | |
| 40 | | Do | 05.12.19 | | 19:30 | TTV BW Chemnitz | SV GW Niederwiesa 3 | 7:9 | |
| 41 | | Fr | 06.12.19 | | 19:00 | ESV Lok Chemnitz 2 | SG Kleinolbersd.-Al. | 8:8 | |
| 42 | | Fr | 06.12.19 | | 19:00 | TTSV Limbach-Oberfr. 4 | Post SV Chemnitz 3 | 10:5 | |
| 44 | | Do | 19.12.19 | | 19:00 | SG Kleinolbersd.-Al. | BSC Rapid Chemnitz 4 | 12:3 | |
| 45 | | Do | 19.12.19 | | 19:30 | TTV BW Chemnitz | SG Aufbau Chemnitz 5 | 6:9 | |
|