| 47 | | Mi | 08.01.20 | v | 19:30 | TTSV 1950 Chemnitz 2 | TTV BW Chemnitz 2 | 8:8 | |
| 48 | | Mi | 15.01.20 | | 19:00 | SG Schönau Chemnitz | SG Aufbau Chemnitz 6 | 12:3 | |
| 49 | | Mi | 15.01.20 | | 19:30 | SV Texpro Chemnitz | TTV BW Chemnitz 2 | 8:8 | |
| 50 | | Do | 16.01.20 | | 19:30 | SV Adorf / Erzgeb. 2 | TuS Ebersdorf 3 | 13:2 | |
| 51 | | Do | 16.01.20 | | 19:30 | SSV Chemnitz | TTSV Limbach-Oberfr. 5 | 9:7 | |
| 52 | | Fr | 17.01.20 | | 19:00 | TTSV 1950 Chemnitz 2 | ESV Lok Chemnitz 3 | 4:11 | |
| 53 | | Mo | 20.01.20 | | 19:15 | SG Aufbau Chemnitz 6 | TTSV 1950 Chemnitz 2 | 10:5 | |
| 54 | | Di | 21.01.20 | | 19:15 | TuS Ebersdorf 3 | SSV Chemnitz | 9:7 | |
| 55 | | Do | 23.01.20 | | 19:00 | TTSV Limbach-Oberfr. 5 | SV Texpro Chemnitz | 10:5 | |
| 56 | | Do | 23.01.20 | | 19:30 | TTV BW Chemnitz 2 | SG Schönau Chemnitz | 9:6 | |
| 57 | | Fr | 24.01.20 | | 19:00 | ESV Lok Chemnitz 3 | SV Adorf / Erzgeb. 2 | 3:12 | |
| 59 | | Mi | 29.01.20 | | 19:00 | SG Schönau Chemnitz | TTSV Limbach-Oberfr. 5 | 7:9 | |
| 60 | | Mi | 29.01.20 | | 19:30 | SV Texpro Chemnitz | SSV Chemnitz | 6:9 | |
| 62 | | Di | 04.02.20 | | 19:15 | TuS Ebersdorf 3 | TTV BW Chemnitz 2 | 7:9 | |
| 63 | | Mi | 05.02.20 | | 19:00 | SG Schönau Chemnitz | SSV Chemnitz | 10:5 | |
| 64 | | Do | 06.02.20 | | 19:30 | SV Adorf / Erzgeb. 2 | TTSV Limbach-Oberfr. 5 | 11:4 | |
| 65 | | Fr | 07.02.20 | | 19:00 | ESV Lok Chemnitz 3 | SG Aufbau Chemnitz 6 | 9:7 | |
| 66 | | Fr | 07.02.20 | | 19:00 | TTSV 1950 Chemnitz 2 | SV Texpro Chemnitz | 12:3 | |
| 61 | | Mo | 10.02.20 | v h | 19:30 | SV Adorf / Erzgeb. 2 | SG Aufbau Chemnitz 6 | 12:3 | |
| 67 | | Mo | 24.02.20 | | 19:15 | SG Aufbau Chemnitz 6 | TuS Ebersdorf 3 | 10:5 | |
| 68 | | Mi | 26.02.20 | | 19:30 | SV Texpro Chemnitz | SG Schönau Chemnitz | 8:8 | |
| 69 | | Do | 27.02.20 | | 19:00 | TTSV Limbach-Oberfr. 5 | TTSV 1950 Chemnitz 2 | 10:5 | |
| 70 | | Do | 27.02.20 | | 19:30 | TTV BW Chemnitz 2 | SV Adorf / Erzgeb. 2 | 4:11 | |
| 71 | | Do | 27.02.20 | | 19:30 | SSV Chemnitz | ESV Lok Chemnitz 3 | 3:12 | |
| 72 | | Mo | 02.03.20 | t | 19:15 | SG Aufbau Chemnitz 6 | TTV BW Chemnitz 2 | 5:10 | |
| 73 | | Di | 03.03.20 | | 19:15 | TuS Ebersdorf 3 | SV Texpro Chemnitz | 9:6 | |
| 74 | | Do | 05.03.20 | | 19:30 | SV Adorf / Erzgeb. 2 | SG Schönau Chemnitz | 13:2 | |
| 75 | | Fr | 06.03.20 | | 19:00 | ESV Lok Chemnitz 3 | TTSV Limbach-Oberfr. 5 | 8:8 | |
| 76 | | Fr | 06.03.20 | | 19:00 | TTSV 1950 Chemnitz 2 | SSV Chemnitz | 15:0 | |
| 77 | | Mi | 11.03.20 | | 19:00 | SG Schönau Chemnitz | TuS Ebersdorf 3 | 8:8 | |
| 78 | | Mi | 11.03.20 | | 19:30 | SV Texpro Chemnitz | ESV Lok Chemnitz 3 | 9:6 | |
| 79 | | Do | 12.03.20 | | 19:00 | TTSV Limbach-Oberfr. 5 | SG Aufbau Chemnitz 6 | 11:4 | |
| 80 | | Do | 12.03.20 | | 19:30 | SSV Chemnitz | TTV BW Chemnitz 2 | 8:8 | |
| 81 | | Fr | 13.03.20 | | 19:00 | TTSV 1950 Chemnitz 2 | SV Adorf / Erzgeb. 2 | Melden |
| 82 | | Mo | 16.03.20 | | 19:15 | SG Aufbau Chemnitz 6 | SV Texpro Chemnitz | Melden |
| 83 | | Di | 17.03.20 | | 19:15 | TuS Ebersdorf 3 | TTSV 1950 Chemnitz 2 | Melden |
| 84 | | Do | 19.03.20 | | 19:30 | TTV BW Chemnitz 2 | TTSV Limbach-Oberfr. 5 | Melden |
| 85 | | Do | 19.03.20 | | 19:30 | SV Adorf / Erzgeb. 2 | SSV Chemnitz | Melden |
| 46 | | Fr | 20.03.20 | v | 19:00 | ESV Lok Chemnitz 3 | SG Schönau Chemnitz | Melden |
| 58 | | Di | 24.03.20 | v | 19:15 | TuS Ebersdorf 3 | ESV Lok Chemnitz 3 | Melden |
| 86 | | Mi | 25.03.20 | | 19:00 | SG Schönau Chemnitz | TTSV 1950 Chemnitz 2 | Melden |
| 87 | | Mi | 25.03.20 | | 19:30 | SV Texpro Chemnitz | SV Adorf / Erzgeb. 2 | Melden |
| 88 | | Do | 26.03.20 | | 19:00 | TTSV Limbach-Oberfr. 5 | TuS Ebersdorf 3 | Melden |
| 89 | | Do | 26.03.20 | | 19:30 | TTV BW Chemnitz 2 | ESV Lok Chemnitz 3 | Melden |
| 90 | | Do | 26.03.20 | | 19:30 | SSV Chemnitz | SG Aufbau Chemnitz 6 | Melden |
|