| 1 | | Mo | 02.09.19 | | 19:30 | SG Aufbau Chemnitz 6 | SG Schönau Chemnitz | 9:7 | |
| 2 | | Di | 03.09.19 | | 19:15 | TuS Ebersdorf 3 | SV Adorf / Erzgeb. 2 | 7:9 | |
| 4 | | Do | 05.09.19 | | 19:30 | TTV BW Chemnitz 2 | SV Texpro Chemnitz | 2:13 | |
| 5 | | Fr | 06.09.19 | | 19:00 | ESV Lok Chemnitz 3 | TTSV 1950 Chemnitz 2 | 9:6 | |
| 6 | | Mi | 11.09.19 | | 19:00 | SG Schönau Chemnitz | TTV BW Chemnitz 2 | 12:3 | |
| 7 | | Fr | 13.09.19 | | 19:00 | TTSV 1950 Chemnitz 2 | SG Aufbau Chemnitz 6 | 4:11 | |
| 8 | | Mo | 16.09.19 | | 19:30 | SG Aufbau Chemnitz 6 | SV Adorf / Erzgeb. 2 | 8:8 | |
| 9 | | Do | 19.09.19 | | 19:00 | TTSV Limbach-Oberfr. 5 | SG Schönau Chemnitz | 4:11 | |
| 10 | | Do | 19.09.19 | | 19:30 | SSV Chemnitz | SV Texpro Chemnitz | 12:3 | |
| 11 | | Fr | 20.09.19 | | 19:00 | ESV Lok Chemnitz 3 | TuS Ebersdorf 3 | 9:6 | |
| 12 | | Mo | 23.09.19 | | 19:30 | SG Aufbau Chemnitz 6 | ESV Lok Chemnitz 3 | 10:5 | |
| 13 | | Mi | 25.09.19 | | 19:30 | SV Texpro Chemnitz | TTSV 1950 Chemnitz 2 | 11:4 | |
| 14 | | Do | 26.09.19 | | 19:00 | TTSV Limbach-Oberfr. 5 | SV Adorf / Erzgeb. 2 | 8:8 | |
| 15 | | Do | 26.09.19 | | 19:30 | TTV BW Chemnitz 2 | TuS Ebersdorf 3 | 11:4 | |
| 3 | | Mi | 02.10.19 | v | 19:00 | TTSV Limbach-Oberfr. 5 | SSV Chemnitz | 4:11 | |
| 17 | | Mi | 09.10.19 | | 19:00 | SG Schönau Chemnitz | SV Adorf / Erzgeb. 2 | 7:9 | |
| 18 | | Mi | 09.10.19 | | 19:30 | SV Texpro Chemnitz | TuS Ebersdorf 3 | 10:5 | |
| 20 | | Do | 10.10.19 | | 19:30 | SSV Chemnitz | TTSV 1950 Chemnitz 2 | 9:7 | |
| 33 | | Mo | 28.10.19 | v h | 19:30 | SV Adorf / Erzgeb. 2 | TTSV 1950 Chemnitz 2 | 14:1 | |
| 21 | | Di | 29.10.19 | | 19:15 | TuS Ebersdorf 3 | SG Aufbau Chemnitz 6 | 13:2 | |
| 22 | | Mi | 30.10.19 | | 19:00 | SG Schönau Chemnitz | SV Texpro Chemnitz | 11:4 | |
| 23 | | Fr | 01.11.19 | | 19:00 | ESV Lok Chemnitz 3 | SSV Chemnitz | 6:9 | |
| 24 | | Fr | 01.11.19 | | 19:00 | TTSV 1950 Chemnitz 2 | TTSV Limbach-Oberfr. 5 | 9:7 | |
| 28 | | Di | 05.11.19 | v | 19:30 | SSV Chemnitz | SV Adorf / Erzgeb. 2 | 10:5 | |
| 25 | | Mi | 06.11.19 | | 19:00 | SG Schönau Chemnitz | ESV Lok Chemnitz 3 | 13:2 | |
| 26 | | Mi | 06.11.19 | | 19:30 | SV Texpro Chemnitz | SG Aufbau Chemnitz 6 | 7:9 | |
| 27 | | Do | 07.11.19 | | 19:00 | TTSV Limbach-Oberfr. 5 | TTV BW Chemnitz 2 | 10:5 | |
| 29 | | Fr | 08.11.19 | | 19:00 | TTSV 1950 Chemnitz 2 | TuS Ebersdorf 3 | 4:11 | |
| 31 | | Di | 12.11.19 | | 19:15 | TuS Ebersdorf 3 | SG Schönau Chemnitz | 12:3 | |
| 32 | | Do | 14.11.19 | | 19:30 | TTV BW Chemnitz 2 | SSV Chemnitz | 7:9 | |
| 34 | | Fr | 15.11.19 | | 19:00 | ESV Lok Chemnitz 3 | SV Texpro Chemnitz | 9:7 | |
| 30 | | Mo | 18.11.19 | v | 19:30 | SG Aufbau Chemnitz 6 | TTSV Limbach-Oberfr. 5 | 9:6 | |
| 36 | | Do | 21.11.19 | | 19:30 | SSV Chemnitz | TuS Ebersdorf 3 | 9:6 | |
| 37 | | Do | 21.11.19 | | 19:30 | TTV BW Chemnitz 2 | TTSV 1950 Chemnitz 2 | 8:8 | |
| 38 | | Mo | 25.11.19 | | 19:30 | SG Aufbau Chemnitz 6 | SSV Chemnitz | 9:7 | |
| 40 | | Mo | 25.11.19 | v h | 19:30 | SV Adorf / Erzgeb. 2 | SV Texpro Chemnitz | 9:7 | |
| 39 | | Di | 26.11.19 | | 19:15 | TuS Ebersdorf 3 | TTSV Limbach-Oberfr. 5 | 11:4 | |
| 41 | | Fr | 29.11.19 | | 19:00 | ESV Lok Chemnitz 3 | TTV BW Chemnitz 2 | 13:2 | |
| 42 | | Fr | 29.11.19 | | 19:00 | TTSV 1950 Chemnitz 2 | SG Schönau Chemnitz | 4:11 | |
| 35 | | Mo | 02.12.19 | v h | 19:30 | SV Adorf / Erzgeb. 2 | ESV Lok Chemnitz 3 | 10:5 | |
| 43 | | Mi | 04.12.19 | | 19:30 | SV Texpro Chemnitz | TTSV Limbach-Oberfr. 5 | 10:5 | |
| 16 | | Do | 05.12.19 | v | 19:30 | SSV Chemnitz | SG Schönau Chemnitz | 10:5 | |
| 19 | | Di | 10.12.19 | v t | 19:30 | TTV BW Chemnitz 2 | SG Aufbau Chemnitz 6 | 8:8 | |
| 44 | | Mo | 16.12.19 | v h | 19:30 | SV Adorf / Erzgeb. 2 | TTV BW Chemnitz 2 | 11:4 | |
| 45 | | Do | 19.12.19 | | 19:00 | TTSV Limbach-Oberfr. 5 | ESV Lok Chemnitz 3 | 6:9 | |
|